Tanis

Tanis jest kobietą niezwykłej urody, przez co łatwo zapomnieć o tym, jaka potęga w niej drzemie. Mistrzyni magii jest niezależna, romantyczna i wyjątkowo piękna nawet, jak na standardy Srebrnych Miast - to właśnie dlatego o Tanis krąży znacznie więcej plotek, niż o jakimkolwiek innym członku Rady. Jest on bezpośrednią potomkinią założycieli Akademii Magii i owocem małżeństwa zawartego między członkami dwóch znamienitych, magicznych rodów. Jest również reprezentantką Koła Dziewięciu, wysłaną, by stale zwiększać wpływy Srebrnych Miast na całym Ashanie.

Srebrna Róża zawsze pojawia się tam, gdzie dzieją się ważne rzeczy, by następnie równie szybko i niezauważenie zniknąć - nie na darmo jeden z jej pseudonimów, to "Oczy Miast". Choć, rzecz jasna, nikt nigdy nie odważył się użyć go w jej obecności. Jako Czarodziejka jest niepodważalną mistrzynią magii duchowej oraz przywołań.

Tanis uratowała niegdyś Ivanowi życie - od tamtej pory stała się jego powierniczką. Między innymi dlatego właśnie ona została wysłana, by zasiąść w jego radzie wojennej. Właściwie to Czarodziejka została przy Ivanie dłużej, niż gdziekolwiek indziej - czy ma to coś oznaczać, czy jest tylko zrządzeniem losu, być może wkrótce się o tym przekonamy. Niezależnie od powodów, które nią kierują, nawet wewnątrz Rady da się słyszeć złośliwe plotki, jakoby Ivan miał zostać przez nią zauroczony...

Tanis zdaje się nie brać sobie do serca niczego, co o niej mówią. Nie przejmuje się także brakiem zaufania, którego doświadcza wewnątrz Rady. Rzadko kiedy bywa naprawdę zła - właściwie to jest pierwszą osobą, która stara się załagodzić wszelkie spory, często przy pomocy humoru. Czasem jej podejście doprowadza do złości innych członków Rady Ivana, którzy zdają się nie dostrzegać mądrości w jej słowach. Czarodziejka często mówi zagadkami, lubuje się także w wykorzystywaniu metafor - w końcu pochodzi z kultury, gdzie bajki na dobranoc zawierają w sobie mądrości wieków i są w zasadzie pisane bardziej dla dorosłych, niż dla dzieci.