Premiera MMH7: Trial by Fire

, autor: Włodarz Hellburn

Dziś po południu dodatek do Heroes VII - "Próba ognia" - doczekał się swojej opóźnionej premiery. Jest to dodatek typu "standalone", tzn. nie wymaga podstawowej wersji gry i będzie dostępny tylko w formie cyfrowej. Jak na razie można go kupić wyłącznie na platformie Steam w cenie 29,90€, co przekłada się na około 130zł.

http://heroes.net.pl/uploaded/news/2016/tbf2.jpg

Głównymi nowościami, które serwuje nam rozszerzenie jest frakcja krasnali, 2 nowe kampanie, 6 nowych jednostek neutralnych (ognisty ptak, mantykora, kraken, jaszczurolud, czarny strażnik oraz mistyczny łucznik) oraz po jednym nowym zaklęciu dla każdej szkoły magii.
Dodatkowo, przy okazji premiery, wydana została nowa łatka do gry ważąca 6.7 gigabajtów, polepszająca SI, wprowadzająca system losowego zdobywania talentów, zintegrowany z grą generator map losowych oraz wiele bugfixów. Pełny changelog możecie znaleźć na oficjalnym forum Ubisoftu.

http://heroes.net.pl/uploaded/news/2016/tbf1.jpg

Wszystko wskazuje jednak na to, że dodatek ten będzie jednym z ostatnich, jeżeli nie ostatnim tworem marki Might & Magic spod znaku francuskiego giganta. Na przestrzeni ostatnich miesięcy doświadczyliśmy dość jednoznacznych decyzji ze strony Ubisoftu: słabnący marketing, brak informacji oraz komunikacji z fanami, odwołany stream rozszerzenia, wrzucanie do kosza planowanych projektów... Limbic zdaje się próbować ratować sytuację w miarę możliwości, jednakże wszyscy dobrze wiemy, do kogo należą ostateczne słowa.

Gracze mają okazję przetrwać Próby Ognia. Ale czy marka Might & Magic przetrwa próbę czasu?

http://heroes.net.pl/uploaded/news/2016/tbf3.jpg
Mosqit
Boli to, że multiplayer jest niegrywalny. Każda gra online, w którą grałem w H7 kończy się nierozstrzygnięta z powodu zawieszenia w czasie walki PvP. Ostatnio nawet mój rywal miał na ekraniew czasie walki, że mój ruch a ja miałem, że jego ruch i trzeba było wyjść z gry :/ Mocno to frustruje zwłaszcza, kiedy przez kilka godzin grasz, żeby w końcu zrobić wjazd do przeciwnika a tu lipa. Jak ktoś się nastawia na grę PvP to chyba szkoda kasy.
Haav Gyr
Kraken? - raczej mutant, skrzyżowanie behemota, ośmiornicy, rekinołaków z h6 :P
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.