Q&A część pierwsza

, autor: Silveres

Dziś Ubisoft opublikował wreszcie pierwszego newsa z odpowiedziami na nasze pytania. Dwanaście pytań, dwanaście odpowiedzi. A to dopiero początek...

https://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150109_QA_1/QA_1.jpg

1. Pytania odnośnie Rady Cieni:
a) Dlaczego stworzyliście Radę Cieni?
Stworzyliśmy Radę, gdyż chcieliśmy udostępnić fanom więcej informacji na temat gry, niż pozwalają na to tradycyjne kampanie reklamowe. Chcieliśmy także, by fani mieli faktyczny wpływ na to, co robimy. W ten sposób udało nam się zebrać w jednym miejscu miłośników serii i utworzyć wyjątkową społeczność.

b) Dlaczego organizujecie głosowania?
Gdy zaczęliśmy tworzyć grę, zdecydowaliśmy o pozostawianiu kilku białych plam, które będą mogli wypełnić gracze. Dzięki temu czujemy, że najnowsza odsłona Heroes nie jest oparta tylko na naszym widzimisię.
A dlaczego akurat głosowania? To akurat proste - dzięki temu możemy zaangażować całą społeczność, a nie tylko wybraną jej część. Oczywiście, nie możemy przeprowadzać głosowań nad absolutnie każdym aspektem gry, bo przez to jej wydanie odwlekałoby się w czasie może i latami.

c) Czy Rada Cieni zostanie zamknięta po wydaniu gry?
Tak długo, jak Heroes VII będzie żywe, tak długo i Rada pozostanie.

2. Pytania odnośnie silnika gry:
Zdecydowaliśmy się na silnik Unreal Engine 3, bo dzięki niemu możemy zaoferować całkiem dobrą jakość obrazu, bez niebotycznych wymagań systemowych. Dzięki niemu jesteśmy również w stanie stworzyć potężne narzędzia współpracujące z H7, które oddamy w ręce graczy. Oczywiście starsze komputery i tak mogą mieć problem z grą (przykładowo, zaleca się grę na 64-bitowy systemie operacyjnym).

3. Pytania odnośnie otwartych beta-testów:
Jeszcze nie wiemy, jak i czy będą wyglądać beta-testy Heroes

4.Pytania odnośnie dodatków:
Jest jeszcze zbyt wcześnie, by jednoznacznie stwierdzić, czy do gry powstaną dodatki, gdyż ta wciąż jest w fazie produkcji. Jednak jeśli Heroes 7 odniesie sukces, to pewnie i DLC się pojawią - w stosownym czasie oraz ze stosowną zawartością.

5. Pytania odnośnie Edycji Kolekcjonerskiej:
Wielu z Was prosiło o więcej informacji na temat Edycji Kolekcjonerskiej M&M:H7. Chociaż głosowaliście na jej zawartość, to końcowy desing wciąż jest niespodzianką - możemy powiedzieć tylko tyle, że - naszym zdaniem - będzie to niezwykle udana Edycja.

6. Czy Heroes 7 będzie miało edytor map?
Tak, zdecydowanie. I nie tylko edytor - jednak informacje na ten temat wciąż są tajemnicą. Naszym celem jest zapewnienie narzędzi, których używać będą mogli i użytkownicy zaawansowani i ci mniej znający się na tworzeniu map.

7. Pytania odnośnie wideo z Heroes 7:
Fakt faktem od ostatniej prezentacji wideo gry minęło trochę czasu. Obecnie pracujemy nad nowym filmikiem, by pokazać Wam obecny wygląd gry. Potrzebujemy jednak nieco czasu.

8. Jaką frakcję następną ujawnicie?
Na takie pytania przyjdzie jeszcze czas. Możemy powiedzieć tylko tyle, że jakiś krewny Ivana być może wkrótce postanowi podzielić się swą wiedzą...

9. Pytania odnośnie premiery:
Gra zostanie wydana wtedy, gdy zostanie skończona. :) Nasze priorytety w tej kategorii nie uległy zmianie od czasów Gamescomu.

10. Czy będzie ponowne głosowanie nad line-upem Sylvanu?
Nie. Zespół już rozpoczął prace nad Sylvanem, więc nie jest to możliwe.

11. Dlaczego zdecydowaliście się na widok miasta w 2D?
Gdy takie elementy są w 3D stają się uciążliwe i niewygodne. Pod tym względem 2D sprawdza się znacznie lepiej.

12. Czy każda frakcja będzie mieć własnego wierzchowca?
Na pewno nie pojawią się takie wierzchowce, jak choćby słonie - ze względu na ograniczenia czasowe oraz finansowe, jakie posiadamy. Nie mówimy jednak, że wierzchowce nie będą niczym się między sobą różnić, prawda? :)

Pełne, szczegółowe odpowiedzi można znaleźć na Radzie Cieni.

Grodmar
Miejmy nadzieję, że to co mówią to prawda.
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.