Lord Gryfów - Książę Ivan, oraz garść screenshotów

, autor: Yuber

Na stronie Ubisoftu pojawił się artykuł dotyczący życia Ivana. Ponadto ukazano też kilka zrzutów ekranu z gry, którą prezentowano na targach IgroMir w Rosji.

LORD GRYFÓW: KSIĄŻĘ IVAN

Czas abyście dowiedzieli się więcej o Księciu Ivanie i kręgu jego zaufanych ludzi. Jak to mówią w Księstwie Charta: "à tout seigneur, tout honneur" (Oddajmy cesarzowi co cesarskie?). A zatem zacznijmy od tego, którego chcemy ujrzeć na cesarskim tronie - od samego Lorda Gryfa.

Powinniście wiedzieć, że Ivan był drugim synem Księcia Vassilyego z Gryfów i jego pani żony, Ilony, jednej z córek Księcia Erkharda z Wilka. Starszy brat Ivana, Fedor, był tym przeznaczonym na odziedziczenie tytuły Księcia, podczas gdy sam Ivan trafił do seminarium w Flammschrein - a później do Falcon's Reach, aby poznawać ścieżki Elratha. Jednak wkrótce po trzynastych urodzinach Ivana wydarzyłą się tragedia: Vassily i Fedor zginęli razem podczas polowania na rozszalałą Wivernę grasującą na wschodnich rubieżach. Zdruzgotana żalem Ilona wycofała się do klasztornego życia, aby spędzić resztę swych dni z dala od okrucieństwa świata.

Ivan nie mógł pozwolić sobie na taki luksus i musiał zostać nowym władcą Księstwa Gryfa. Zawsze jednak dręczyło go podejrzenie tego, że śmierć jego brata i ojca była częścią jakiejś podłej zagrywki; ciągle szukał więc prawdy - co zresztą sprawiło że ja zostałem jego osobistym Mistrzem Szpiegów po wielu latach wiernej służby dynastii Gryfa. Ale to już inna historia.

Nowy tytuł Ivana oznaczał, że musi przestudiować sztuki zarówno miecza, jak i politycznych oraz wojskowych strategii w Falcon's Reach. Lekcje te zdobyły więcej jego sympatii niż nauki teologiczne. Stał się dobrym przyjacielem przyszłej Imperatorowej Maeve, oraz poznał swe pierwsze iskry romansu z nastoletnią córką Księcia Seamusa z Jeleni - Nolwenną - choć te niewinne eskapady wkrótce zostały przygaszone przez ciężkie, książęce obowiązki. Zaledwie kilka lat później Ivan znów spotkał Nolwennę i mógł wznowić swe dworskie zachody o względy Jeleniej Panny, choć jak już wiecie o wiele mroczniejsze nieszczęście wkrótce "zaćmiło" ich relacje. Nie, żeby te zaloty miały zresztą koniecznie doprowadzić do głębszych zobowiązań: Ivan i tak odrzucał wszelkie plany ożenienia się. Prawdę mówiąc Lord Gryfów zdobył całkiem sporą reputację kobieciarza, i jeśli ma jakąś słabość to właśnie to by nią było.

https://static14.cdn.ubi.com/mmh7/prod/images/141002_Figurine_Vote/Mini_Figurine_Vote_Strategist.jpg

W każdym razie, nawet w niewinnych latach młodości Ivan nosił wiele na swoich barkach: musiał radzić sobie z rodzinną tragedią, kroczyć długą i pełną meandrów ścieżką władzy oraz ciężko pracować, by zrozumieć prawdziwe znaczenie bycia Księciem. Jak się okazało był wrodzonym przywódcą, a ludzie Gryfów - którzy kochali też jego raczej surowego ojca Vassilyego - podwoili te oddanie i nadzieje wobec syna. W pierwszych piętnastu latach swych rządów Ivan zwiększył wpływy Księstwa Gryfa przez śmiałą i otwartą politykę wobec sąsiednich królestw Elfów, Orków i Krasnoludów, jak też i wobec Wolnych Miast - Hammer Fall, Stormcliff czy Listmoor. Księstwo Gryfa rosło w bogactwie i sile, bardziej niż kiedykolwiek w historii.

Gdy wybuchły wojny domowe o dziedzictwo Sokołów, wielu spoglądało na Ivana jako najmądrzejsze rozwiązanie w kwestii następcy Maeve. Był miły i godnie udowodnił swą wartość jako mąż stanu, posiadał też porywającą charyzmę. Choć każde Księstwo mogło domagać się prawa do odziedziczenia tronu, a linia Jelenia była historycznie uznana za prawowitego następcę, wybór Ivana zaczął zdobywać zwolenników - aż do wybuchnięcia wojny. Szybko zrozumiano że nie będzie pokojowego rozwiązania i że tylko najsilniejszy militarnie przywódca będzie rządzić gorzkimi pozostałościami po Świętym Imperium Sokoła.
Zbieramy się w tej Radzie Cienia po to, by upewnić się że tym przywódcą będzie Ivan.

* * *

PAŹDZIERNIKOWE SCREENSHOTY

"Witajcie, Bohaterowie,

IgroMir minął i wiele zmieniło się na tej stronie, więc czas już na nowe screeny z Might & Magic Heroes VII! Bohater Magii Przystani, Wilczy Sędzia, Uczeń Czarodzieja i piękny posąg bohatera w słońcu Ashanu...

Te screenshoty zostały wzięte bezpośrednio z gry przy wysokim poziomie powiększenia. Tekstury i sama grafika nie są ostateczne!"

https://static14.cdn.ubi.com/mmh7/prod/images/141013_Screenshots/Mini_MMH7_Hero_Haven2.jpg

"Bohater Magii z Przystani"

https://static14.cdn.ubi.com/mmh7/prod/images/141013_Screenshots/Mini_MMH7<u>Apprentice_Academy.jpg

"Uczeń Czarodzieja z Akademii" (A może raczej po prostu "Nowicjusz"? - tłum.)

https://static14.cdn.ubi.com/mmh7/prod/images/141013_Screenshots/Mini_MMH7_Justicar_Haven.jpg

"Wilczy Sędzia z Przystani"

https://static14.cdn.ubi.com/mmh7/prod/images/141013_Screenshots/Mini_MMH7</u>AdventureMap_Statue.jpg

"Piękna sceneria z Mapy Przygody"

Jeśli obrazy się nie wczytują, powinniście móc je nadal zobaczyć w oryginalnym wpisie autorów.

Nikt jeszcze się nie wypowiedział. Napisz pierwszy komentarz!

Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.