Nieumarli - ostatecznie!

, autor: Silveres

Kilka miesięcy temu społeczność zgromadzona wokół M&M:H7 zdecydowała, że zaproponowane przez Ubisoft modele wampira i lisza są... do bani. Później mieliśmy okazję wybrać jeden z trzech (a dwa z sześciu, wyższa matematyka!) przedstawionych nam konceptów tychże jednostek po wprowadzeniu znaczących poprawek. Dziś zaprezentowane nam zostały ostateczne wersje modeli tychże jednostek. Zachęcamy do zapoznania się.

Wampir
Nieśmiertelna, pozbawiona serca istota (a nawet arystokrata!), której działaniem kieruje specyficzny, mroczny i tajemniczy dla nas kodeks moralny. Jednak pod szlachetną maską, jaką przybierają te istoty, kryją się żądne świeżej krwi bestie.

https://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150722_cbe6ce5c83/Necro_Vampire_T.jpghttps://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150722_cbe6ce5c83/Necro_Vampire_A.jpghttps://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150722_cbe6ce5c83/Necro_Vampire_Upg_T.jpghttps://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150722_cbe6ce5c83/Necro_Vampire_Upg_A.jpg

Lisz
Zaczytany w przeklętych Księgach Umarłych, kapłan mrocznej bogini Ashy potrafi przyzwać do tego świata najciemniejsze aspekty swej pani.

https://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150722_cbe6ce5c83/Necro_Lich_T.jpghttps://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150722_cbe6ce5c83/Necro_Lich_A.jpghttps://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150722_cbe6ce5c83/Necro_Lich_Upg_T.jpghttps://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/150722_cbe6ce5c83/Necro_Lich_Upg_A.jpg

Dla lepszego porównania można jeszcze zajrzeć na stronę Nekropolii na blogu Ubisoftu, gdzie artykuły dotyczące Wampira i Lisza nie zostały jeszcze zaktualizowane.

Haav Gyr
Oo w końcu coś na duzy plus...może mi się nawet nekropolia spodoba ;)
Konquer
Najlepszy wampir w historii homm.
Hellburn
Lisz:
Poza strażnika gaju - http://bit.ly/1Lut9Ng
A na myśl przywodzi - http://bit.ly/1Jyt2u5

A wampir fajny, ale szału nie robi. :)
Konquer
Wampir to jest taka jednostka, która praktycznie w każdej grze wygląda jak gówno dlatego ten wyróżnia się na plus. Ciężko jest zrobić ludzką postać ubraną w jakiś eleganckie, "lordowskie" ciuchy a jednocześnie usadowionej w żołnierskiej, agresywnej pozie. Zawsze wychodzi z tego naiwne gothic-sadomaso albo Alice Cooper zamiast poważnej jednostki. A tu jest nawet spoko.

Szkoda, że dobre obrazki jednostek nie podciągną tej gry, która jest tragiczną pomyłką.
Haav Gyr
Konquer - Czy najlepszy? No nie wiem, nadal wolę te z h3, ale na pewno lepszy niż z h5 i h6 gdzie był raczej nieumarłym paladynem. Gdyby nieulepszony był ulepszeniem(jak większość jednostek dotychczas z h7) byłoby super....nieulepszony powinien być w jakiś łachmanach, bardziej przygarbiony... po prostu niższy rodzaj wampira.

Poza tym wielu kwestiach się z tobą zgadzam, ale nie mów o grze, że jest pomyłką przed jej wydaniem, to przesadza.
Konquer
Wystarczył mi stream z Homm7. Ta gra powiela dokładnie te same błędy, które popełniały części 5 i 6, niestety nadal dla zespołu developerów skopiowanie 3D z rzutu izometrycznego, takiego jak w Starcraft 2 czy Diablo 3, jest zadaniem niemożliwym do wykonania. Dlatego mapa dalej przypomina pizze i nic na niej nie widzę, animacje dalej są takie same, klimat nie jest ani na jotę bardziej poważny. Dałem Homm7 ogromny kredyt zaufania, byłem nastawiony bardzo pozytywnie ale i tak wszystko legło w gruzach jak zobaczyłem jak to wygląda "w ruchu". Nie mam zamiaru kupować tej gry, mogę co najwyżej komentować ładne artwoki.
Dagon
Wampir - MEGA! O_O, oby tylko w grze wyglądał choć w połowie tak dobrze jak na ilustracji.

Za to lisza wolałem sprzed zmiany, tudzież tego z H6, ale chyba jestem w zdecydowanej mniejszości, a szkoda.
Ravciozo
Tak trzymać!
Obydwa projekty są świetne, co tu dużo mówić? Wyglądają tak, jak powinny.
Gj!
Możliwość komentowania została zablokowana w związku z minięciem 30 dni od daty opublikowania nowiny.