2015-09

Dwa streamy od Ubisoftu

, autor: Silveres

Ponieważ premiera Heroes 7 zbliża się naprawdę wielkimi krokami (już 29. września!), Ubisoft postanowił zorganizować jeszcze dwa streamy w nadchodzących dniach. Pierwszy z nich odbędzie się w piątek (25.09) o 15, a drugi w poniedziałek (28.09) o godzinie 18.

Pierwszy stream będzie sesją Q&A dla Limbic Entertainment i odbędzie się na ich oficjalnym kanale Twitch.

Drugi natomiast będziecie mogli podziwiać na kanale Ubisoftu, a będzie on zwyczajnym gameplay'em początku kampanii.

Przypominamy, że wciąż można wygrać własną kopię Heroes 7 (a także edycję kolekcjonerską!) w konkursie Jaskini Behemota. Zapraszamy po więcej szczegółów.

Zakończenie bety oraz wywiad z Terrym Rayem

, autor: Silveres

Premiera gry jest już tuż, tuż, druga beta została zamknięta, więc - wzorem pierwszej - Ubisoft przygotował grafikę prezentującą statystyki z niej. Wybraliśmy kilka tych, naszym zdaniem, najciekawszych, by je Wam zaprezentować. Oprócz tego warto wiedzieć, że na Radzie Cieni pojawił się wywiad z Terrym Rayem, scenarzystą Heroes IV, którego część można przeczytać w rozwinięciu.

http://heroes.net.pl/uploaded//news/Wallpaper_Ivan.jpg

Stream z niespodzianką

, autor: Włodarz Hellburn

Na ubisoftowym kanale Twitch przedstawione zostały podstawy i możliwości edytora map. Z ważniejszych rzeczy, które zostały omówione można wymienić:
- Dowolność w tworzeniu obiektów (lokacji, artefaktów) oraz bohaterów (importowanie grafik, nadawanie funkcji)
- Generator map losowych będzie obecny, ale tylko w edytorze map (z powodów technicznych)
- Można modyfikować oświetlenie mapy (dzień/noc)
- Możliwość tworzenia kampanii (maks. 7 map)
- Edytor będzie bardzo przystępny dla zwykłego użytkownika, ale będzie też zawierał potężniejsze narzędzia dla zaawansowanych modderów i mapmakerów.

http://pliki.jaskiniabehemota.net/media/tltoa.jpg

Dodatkowo, Julien ogłosił, że w jego posiadaniu znalazły się scenariusze do dwóch kampanii, które nie znalazły miejsca w Heroes 4. Historie te miały się koncentrować na bohaterach Genevieve Seymour oraz Dogwoggle. Postanowiono więc odtworzyć je w Heroes 7 oraz udostępnić w sieci za darmo dla każdego, kto kupi grę (pierwsza kampania przed końcem tego roku, druga na początku 2016). Ponadto, w paczce znajdzie się także 68 portretów bohaterów Georga Almonda - osoby odpowiedzialnej za bohaterów z Heroes 3 i 4. Jest tu kilka niespodzianek takich jak Jojosh w wersji Heroes 3 ;). Projekt nosi nazwę The Lost Tales of Axeoth.

Najlepsze jednak pozostawiono na koniec. Z okazji 20-lecia serii Heroes Julien przeprowadził wywiad z Jonem Van Caneghemem (start 1:26:45). Podczas rozmowy padło wiele pytań: o początki Heroes, elementy sci-fi i frakcję Forge, pochodzenie Aniołów lub ulubione gry serii. Bardzo się cieszymy, że Mistrz Caneghem wciąż śledzi losy marki M&M. Taki wywiad to gratka dla każdego fana ;).

http://pliki.jaskiniabehemota.net/media/jonvancaneghemtwitch.jpg

Podziemny pokaz, spotkanie z fanami

, autor: Włodarz Hellburn

Dni Might & Magic za nami. Tak jak zapowiadaliśmy pojawiła się tam nasza jaskiniowa reprezentacja, a także wielu sympatyków i użytkowników naszego wortalu, jak również i grono osób związanych z Kwasową Grotą. Z ramienia Ubisoftu spotkać można było Erwana Le Breton (brand manager), Arnauda "Ubi-Nox" Fremont (community manager) oraz panią Martę Krajewską z Limbic Entertainment.

http://pliki.jaskiniabehemota.net/media/mmdgroupfoto.JPG

O szczegółach wydarzenia możecie przeczytać w rozwinięciu nowiny.

Wracając jednak do wersji beta... Dziś skończyły się testy, a jutro o godzinie 18 na oficjalnym kanale Ubisoftu odbędzie się stream prezentujący możliwości edytora map Heroes 7 (nie zabraknie także kilku "wielkich niespodzianek"). Prowadzącym ma być Julien Pirou znany również jako Marzhin - główny projektant Heroes 7.

20 lecie serii Heroes, Beta przedłużona!

, autor: Włodarz Hellburn

Kilka dni temu - 31 sierpnia - serii Heroes stuknęło 20 lat. Z tej okazji Jaskinia Behemota życzy całej heroesowej społeczności i samej sobie, by cykl ten trwał przynajmniej drugie tyle, żeby nadchodząca siódma część okazała się udanym produktem... a także wielu miło spędzonych godzin przy wszelakich innych grach serii! I wielu wygranych bitew ;).

http://pliki.jaskiniabehemota.net/media/20rocznicaHoMM.png

Korzystając z okazji - przedstawiamy również garść informacji dotyczących Heroes VII. Oficjalna strona gry została wzbogacona o modele i rodzaje bohaterów, przykładowych herosów (portrety z imionami) oraz interaktywny skillwheel (który w momencie pisania tego tekstu ma problemy z działaniem). Strona jest jednak systematycznie pod tym względem aktualizowana i wkrótce wszystko powinno prawidłowo funkcjonować.
Ponadto, ogłoszono dziś, że beta zostaje przedłużona do 7 września. Macie więc jeszcze 5 dni by przetestować grę oraz przesłać ewentualne raporty jej twórcom. Premiera gry nie została jednak przesunięta...

Ponadto, przypominamy również o M&M Days, które odbędą się 5 września w Krakowie. Wstęp wolny. :)
Koncert zaczyna się o godzinie 10 rano, w kinie Kijów (al. Krasińskiego 34). Oprócz słuchania muzyki, będzie można również zagrać w betę oraz doświadczyć prezentacji fanowskich portalów internetowych - w tym poznać osoby stojące za Jaskinią Behemota oraz naszym sojusznikiem - Kwasową Grotą. :)
Zapraszamy!