2014-12

Kwestia mechaniki

, autor: Silveres

Kilka godzin temu panowie z Ubisoftu pokusili się o dość ciekawe porównanie. Might & Magic: Heroes 7 oficjalnie nazwane zostało prawowitym dziedzicem trójki. Czy słusznie? Pewnie konserwatywni miłośnicy HoMM z politowaniem kręcą w tym momencie swymi głowami, a ci mniej opanowani wołają o pomstę do nieba. Jednak - jakby na to nie patrzeć - Might & Magic Team nie pozostaje gołosłowny. Wypunktowali całą listę aspektów, którymi nawiązali do poprzednich części serii. Przy okazji poznaliśmy wiele nowych informacji na temat mechaniki.

https://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/141217_H3_to_H7/H7_Heroes.jpg

Garść informacji

, autor: Silveres

Dziś nie tyle news, co krótkie podsumowanie. Zespół Ubisoft podliczył głosy z dwóch ostatnich głosowań - prezentują się one następująco:

- w wyborze dot. wyglądu Lochu, opcja Wspomnienia Beztwarzowych (67%) zdobyła ogromną przewagę nad Gwiazdą Głębin (33%). Przypominamy, że wygrana tegoż równa się z umieszczeniem siedlisk Mrocznych Elfów w wiszących miastach, najprawdopodobniej wydrążonych w skałach, gdzieś pod powierzchnią Ashanu.

- głosowanie nad trzecim dodatkiem pokazało, że miłośnicy serii bardziej cenią sobie dobry soundtrack (54%) nad zdjęcia (46%). Jednak, jak widać, walka była zacięta, przez co Ubisoft zdecydował się na... umieszczenie obu dodatków w Edycji Kolekcjonerskiej! Takie rozwiązanie powinno przede wszystkim ucieszyć osoby, które swoje głosy oddały na przegraną opcję. :)

To bynajmniej nie koniec nowości. Jak możemy przeczytać na oficjalnym blogu, prace nad figurką Ivana postępują (poniżej można zapoznać się z grafiką). Jednak Ubisoft ostrzega, że nie jest to ostateczna jej wersja i do wydania gry jeszcze wiele może się zmienić.

Prócz tego krótka notka na temat Q&A - prace są na etapie sortowania pytań. Zadano ich naprawdę wiele, przez co całość może zająć trochę czasu.

https://ubistatic-a.akamaihd.net/0004/prod/images/141215_Last_week_vote_results/H7_Ivan_Proto.jpg

Armia Akademii

, autor: Silveres

We wczorajszym oraz dzisiejszym newsie, Ubisoft zdecydował się zaprezentować nam wreszcie kompletną Akademię. Wygląda na to, że jest to już wersja finalna - bądź do finalnej niezwykle zbliżona - tego aspektu M&M:H7. Oprócz wyglądu i fabularnych opisów jednostek, dostaliśmy również spis umiejętności, jakimi poszczególne poziomy Akademii zostaną obdarzone. Takie informacje pozwalają już wyrobić sobie pewne zdanie o tej frakcji Heroes 7.

Po szczegółowy opis jednostek i umiejętności zapraszam do naszego działu poświęconego tej odsłonie serii!

Wygląd Lochu

, autor: Silveres

Po serii głosowań, jakimi ostatnimi czasy zarzuca nas Ubisoft, przyszła wreszcie kolej na wybór wyglądu Lochu. Podobnie, jak w przypadku Sylvanu - przedstawione nam zostały dwie możliwości, spośród których zwycięska zostanie wprowadzona do gry. Tym razem jednak, ekipa M&M:H7 zdecydowała, że dzielenie głosowania na dwa etapy mija się z celem - w końcu siedlisko Mrocznych Elfów znajduje się w podziemiach, toteż pora dnia nie gra większej roli.

Pierwsza z opcji - Wspomnienia Beztwarzowych - równa się umieszczeniu nacji Mrocznych Elfów w wiszących miastach, gdzieś w podziemiach Ashanu. Zaś druga - Gwiazda Głębin - to frakcja, która swe siedliska założyła w rozległych jaskiniach, które oświetla jedynie blask kryształów.

Głosowanie trwa do niedzieli 14.12.2014 - wybierz mądrze, lecz śpiesz się, by przypadkiem Cię nie ominęło!

Trzecie głosowanie w sprawie edycji kolekcjonerskiej

, autor: Silveres

W zeszłym tygodniu miało miejsce głosowanie w sprawie drugiego dodatku dla edycji kolekcjonerskich Heroes VII. Zakończyło się ono zwycięstwem kart tarota (76% do 24%). Dziś zespół Ubisoft zorganizował kolejne - tym razem przyjdzie nam wybierać między soundtrackiem z gry, a zestawem odbitek kultowych scen Heroes VII.

Ponadto, warto przypomnieć, że w poprzednich głosowaniach wybrane zostały: figurka Ivana Stratega oraz karty do gry z motywami M&M:H7. Pamiętać należy również o tym, że to już ostatnie głosowanie nad zawartością edycji kolekcjonerskiej. Wybierz więc mądrze!

Głosowanie zakończy się w czwartek 11.12.2014!

https://static14.cdn.ubi.com/mmh7/prod/images/141205_Collector_Vote3/MM_Collector_Vote3.jpg

Q&A z zespołem Ubisoft!

, autor: Silveres

Might & Magic Heroes VII zostało oficjalnie zapowiedziane już dawno temu. Do tej pory zespół Ubisoftu prezentował nam te treści, które sam wybrał - starannie przygotowane i dopracowane w najmniejszych szczegółach. Nadszedł jednak czas, by to ludzie zdecydowali o czym chcą się dowiedzieć.

Do dziewiątego grudnia - za pośrednictwem Rady Cieni - zadawać można pytania odnośnie interesujących nas treści. Zespół zajmujący się M&M postara się odpowiedzieć na najciekawsze i najistotniejsze z nich. Zastrzega jednak, że zwyczajnie nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie z powodu braku czasu, ponadto niektóre kwestie mogą wciąż być utajnione.

Tak więc, jeśli są jakieś nurtujące Was kwestie, lub od dawna chcieliście dowiedzieć się czegoś konkretnego, to nie wahajcie się ani chwili dłużej. Został już tylko tydzień!